Rahip Fıkrası


Adamın biri arabasıyla yolda gidiyormuş derken tam bi manastırın oradan geçerken araba arızalanmış. Adam uğraşmış etmiş ama bakmış ki olmayacak, hava da kararıyor, gidip manastırın kapısını çalmış:

Af edersiniz ben buradan geçiyordum ve arabam arızalandı. Gidebileceğim hiçbir yer yok geceyi burada geçirebilir miyim? demiş.

Rahipler memnuniyetle adamı içeri almışlar, ona yemek vermişler hatta arabasını da tamir etmişler. Derken uyku vakti gelmiş. Adam tam uykuya dalacağı sırada, koridordan gelen çok tuhaf bir uğultuyla irkilmiş birkaç dakika sonra uğultu kesilmiş ve adam uyumuş. Sabah uyanır uyanmaz rahiplere o ses ne sesiydi? diye sormuş, rahipler ne olduğunu sana söyleyemeyiz, çünkü sen bir rahip değilsin. demişler.

Adam biraz bozulmuş ama yine de rahiplere teşekkür etmiş, arabasına atlamış yoluna devam etmiş. Aradan birkaç yıl geçmiş. Adam yine arabasıyla aynı yoldan geçerken yine arabası tam manastırın orada bozulmuş.

Adam yine kapıyı çalmış, rahipler adamı içeri almışlar arabasına bakmışlar, ve gece olup da adam yatınca yine koridordan aynı tuhaf ses gelmez mi! bunu mutlaka öğrenmeliyim diye sabahı zor etmiş, sabah rahiplere sorduğunda rahipler yine ayni cevabi vermişler: Sana söyleyemeyiz, çünkü sen bir rahip değilsin.

Adam bunun üzerine pekala. demiş. Bakın o sesin ne olduğunu öğrenmek için deli oluyorum. Bana söylemenizin tek yolu benim bir rahip olmam ise, tamam olacağım. Bunun için ne yapmam gerekiyor ? Rahiplerden biri cevap vermiş: Bunun için dünyayı baştan sona gezeceksin, yeryüzünün tamamında kaç sim tanesi ve kaç kum tanesi olduğunu bulacaksın.... Buraya dönüp bize söylediğin zaman sen de artık bizdensin....

Adam kafaya koymuş bir kere o uğultunun ne olduğunu öğrenecek .. Yola düşmüş, 45 sene boyunca dünyayı gezmiş dolaşmış görevini tamamlamış, ve manastıra geri dönüp kapıyı çalmış. Rahiplerden biri kapıyı açınca adam hemen içeri dalmış:

Beni hatırladınız değil mi? O sesin ne olduğunu bana söylemeniz için bütün dünyayı dolaştım, bütün sim tanelerini ve kum tanelerini tek tek saydım. işte istediğiniz sayılar: dünyada 145.236.284.232 sim tanesi, 231.281.219.999.129.382 kum tanesi var.Rahipler BRAVO! demişler. Artık sen de bizdensin. Gel bakalım şimdi seni o sesin kaynağına götürüceğiz.

Adamı koridordan geçirip tahta bir kapının önüne getirmişler. Baş rahip

İşte ses buradan gelir demiş.

Adam kapıyı açmak istemiş ama kilitliymiş, anahtarı verir misiniz? demiş, baş rahip ona anahtarı vermiş. Adam kapıyı açıp içeri girmiş, karşısına ... çıkmış ne çıktığını size söyleyemem çünkü siz rahip değilsiniz !

Yorumlar

Birbirinden sevimli 5 adet bebek fotoğrafı. Süt dişleri yeni çıkan, uykucu, şakacı, üzgün ve şaşkın bebek. Çok sevimliler
2 adet karikatür var. Birincisi ressam olan gergedanın tablolarını, ikincisi ise fareden korkan bir fareyi gösteriyor.
İki tane kanka yılan yolda sohbet ede ede gidiyormuş. Birden birisi durmuş !
Bu konudaki 7 adet fotoğrafda bisikletten düşenlerin komik fotoğrafları yer alıyor. Bisiklete binerken dikkat etmeli benzer durumlara düşmemelidir.
Bakalım cevabı bilecek misiniz ? Öğretmen ile Termometre Arasındaki Benzerlik Nedir
Bu defa 4 adet bebekler ile ilgili komik caps bulunuyor. Tembelliği ilke edinmiş bebek, maddi durumu yerinde olmayan, tatili heyecanı, taze süt içen, ve zor durumdaki..
Daha önce birincini gördüğünüz Aşırı Yükleme Yapılan Araçlar serisinin ikincisi sizlerle. Bu araçlar öyle aşırı yüklenmiş ki görünce çok şaşıracaksınız.
Fıkralar kategorisindeki Rahip Fıkrası konusunu görüntülemektesiniz.
BMW marka eşşek

BMW marka eşşek

Çılgınca arzu ettiğinize ulaşamamış olsanız da elinizdeki ile yetinmeyi bileceksiniz. BMW marka eşşek ayrıca fermuarlı Muz fotomontajı

Haftanın Komiği Komik Resimler

Komik kamera şakası

Komik kamera şakası

Kamera şakası olay şu : Bir polis parkda yoldangeçenleri durduruyor ve telsizle diğer arkadaşlarını çağırıyor

Devamı... Kamera Şakaları

Alakalı Konular (Etiketler)
 Sayfa başına dön