Rahip Fıkrası

Eklenme Tarihi: 24 Haziran 2010
Adamın biri arabasıyla yolda gidiyormuş derken tam bi manastırın oradan geçerken araba arızalanmış. Adam uğraşmış etmiş ama bakmış ki olmayacak, hava da kararıyo, gidip manastırın kapısını calmış:

- Afedersiniz ben burdan geciyordum ve arabam arızalandı. Gidebiliceğim hiçbir yer yok geceyi burada geçirebilir miyim?

Rahipler memnuniyetle adami içeri almışlar, ona yemek vermişler hatta arabasını da tamir etmişler. Derken uyku vakti gelmiş. Adam tam uykuya dalacağı sırada, koridordan gelen cok tuhaf bi uğultuyla irkilmiş birkaç dakika sonra uğultu kesilmiş ve adam uyumuş. Sabah uyanır uyanmaz rahiplere "o ses ne sesiydi?" diye sormuş, rahipler "ne oldugunu sana söyleyemeyiz, çünkü sen bir rahip diilsin." demişler.

Adam biraz bozulmuş ama yine de rahiplere teşekkür etmiş, arabasına atlamış yoluna devam etmiş. Aradan birkac yıl gecmiş. Adam yine arabasiyla aynı yoldan geçerken yine arabası tam manastırın orada bozulmuş.

Adam yine kapıyı çalmış, rahipler adamı içeri almışlar arabasına bakmişlar, ve gece olup da adam yatınca yine koridordan aynı tuhaf ses gelmez mi! "bunu mutlaka oğrenmeliyim" diye sabahı zor etmiş, sabah rahiplere sorduğunda rahipler yine ayni cevabi vermişler: "Sana soyleyemeyiz, cunku sen bir rahip diilsin." Adam bunun üzerine "pekala." demiş. "bakın o sesin ne oldugunu oğrenmek için deli oluyorum.bana söylemenizin tek yolu benim bi rahip olmamsa, tamam olucam. Bunun için ne yapmam gerekiyor?" Rahiplerden biri cevap vermiş: "Bunun icin dünyayi baştan sona gezeceksin, yeryüzünün tamamında kac sim tanesi ve kac kum tanesi olduğunu bulucaksın.... Buraya dönüp bize söylediğin zaman sen de artık bizdensin....

"Adam kafaya koymuş bi kere o uğultunun ne oldugunu oğrenicek .. Yola düşmüş, 45 sene boyunca dunyayı gezmiş dolaşmiş gorevini tamamlamış, ve manastıra geri dönüp kapıyı çalmış. Rahiplerden biri kapıyı açınca adam hemen içeri dalmış: "Beni hatirladınız di mi? O sesin ne olduğunu bana söylemeniz için bütün dünyayi dolaştım, butun sim tanelerini ve kum tanelerini tek tek saydım. işte istediğiniz sayılar: dunyada 145.236.284.232 sim tanesi, 231.281.219.999.129.382 kum tanesi var.

"Rahipler "BRAVO!"demişler. "Artik sen de bizdensin. Gel bakalım şimdi seni o sesin kaynağına götürücez." ve adamı koridordan geçirip tahta bi kapının onune getirmişler. Baş rahip "işte ses burdan gelir" demiş. Adam kapıyı açmak istemiş ama kilitliymiş,"anahtarı verir misiniz?" demiş, baş rahip ona anahtari vermiş. Adam kapiyi açıp içeri girmiş, karşisina ... çıkmış ne çiktığını size söyleyemem çünkü siz rahip diilsiniz !


Yorumlar

Filmlerden alınmış görüntüler ile oluşturulmuş hareketli gifler 1. bölüm. 3 adet
Tam zamanında ilginç anlarda çekilmiş 5 adet kuşlarla ilgili fotoğraf. Enteresan anların ortaya çıktığı ilginç fotoğraflar.
Siz de bu güzel duvar kağıdı ile bilgisayarınızın masaüstünü renklendirebilirsiniz. Kendinizi bu manzaranın güzelliğine kaptırıp dinlenebilirsiniz.
Fıkralar kategorisindeki Rahip Fıkrası konusunu görüntülemektesiniz.
Zamane Veletleri

Zamane Veletleri

Zamane Veletleri bir sütaş karikatürü. İneğin yavrusu sütünü bir farklı içer olmuş.

Haftanın Komiği Karikatürler

Mercedes görünümlü murat124

Mercedes görünümlü murat124

Murat 124 serçe modifikasyonu yapmak. En son nokta mersedese benzetmektir. Bakınca hayran akalacaksınız.

Devamı... Komik Resimler

 Sayfa başına dön