Türk TIR şoförünün 2.500 kmlik hatası

Türk TIR şoförünün 2.500 kmlik hatası için görsel

Türkiyeden İspanyaya otomobil taşıyan Türk şoför uydudan yön bulma sisteminin azizliğine uğradı

Şimdiye kadar 300 bin kazaya sebep olan ";Küresel Yön Bulma Sistemi"nin (GPS) son kurbanı bir Türk TIR şoförü oldu. Antakyada bir nakliyat şirketinde çalışan Necdet Bakımcı, Türkiyeden yüklediği otomobilleri İspanyaya götürüyordu. GPS cihazından gideceği yolu seçti ve gaza bastı. Ancak otomobilleri teslim edeceği yer olan Cebelitarık, İngiliz toprağı olarak gözüküyordu. GPS sistemi Türk şoförü, İspanyanın güneyindeki Cebelitarık yerine İngilterenin Skegness kentindeki Cebelitarık Noktasına yönlendirince Bakımcı, yolundan 2 bin 500 kilometre saparak İngiltereye ulaştı.Yanlış noktayı işaretledi

Varacağı noktayı ararken yolunu da şaşıran Bakımcı, 32 tonluk aracıyla yan yola sapınca sıkışıp kaldı. Skegnesste kuşları gözlemleyen Steven Humphreys ve Burgle Marsh karşılarında dev kamyonu görünce çok şaşırdı. Kamyoncunu yanına gittiklerinde Bakımcı, bozuk İngilizcesiyle Cebelitarıktaki Coral otoyolunu aradığını söyledi. İki İngilizin şaşkınlıkları iyice arttı. Türk şoför buraya kadar GPS cihazıyla geldiğini anlattı. Ancak yanlış noktayı işaretlediği ortaya çıktı. Girdiği yoldan çıkmak için tam bir saat çabalayan Bakımcı daha sonra İspanyanın yolunu tuttu.

Vatan gazetesi haberidir - 24-08-2008

Yorumlar

Bir spor salonuna gittiniz oturuyorsunuz. Birden sahanın ortasından bir balina zıplıyor ve kaybolup gidiyor.
Sanatçı Ron Mueck tarafından yapılan son derece gerçekçi heykeller. Balmumu ile yapılan yüzlerinde duygusal ifadeler bulunan hayranlık uyandırıcı heykeller.
Komik telefon şakası : Telefonu cevaplayan kadın nasıl delirtilir buyrun öğrenin. Ben şöförüm diye başlayın gerisi gelir dinleyin
Çok güzel bir kuş fotoğrafı. Fotoğraftaki kuşun adı Kızıl Sırtlı Örümcek Kuşudur. Ülkemizde mevsimine göre bolca bulunan bir kuş türüdür.
Siz de bu güzel duvar kağıdı ile bilgisayarınızın masaüstünü renklendirebilirsiniz. Kendinizi bu manzaranın güzelliğine kaptırıp dinlenebilirsiniz.
Birbirinden komik 4 adet kedileri konu edinmiş hareketli gifler. Sahibini kucaklayan, masaj yapan kediler
Cem Yılmazın yeni filmi İftarlık Gazoz 29 Ocakda vizyona giriyor. Filme gitmeden önce fragmanı izlemeyi unutmayın.
kategorisindeki Türk TIR şoförünün 2.500 kmlik hatası konusunu görüntülemektesiniz.
Arkadaşlık dediğin

Arkadaşlık dediğin

Arkadaşlık dediğin, sen gülersen ben de gülerim, sen ağlarsan ben de ağlarım, sen pencereden atlarsan...

Haftanın Komiği Karikatürler

Dev Timsah

Dev Timsah

Adam elindeki sopanın ucuna büyük bir tavuğu takmış ve havuzun üzerinde tutuyor. Yaptığı bu gösterinin amacı havuzdaki dev timsahı ortaya çıkarmak.

Devamı... Komik Videolar

Alakalı Konular (Etiketler)
 Sayfa başına dön