Türk TIR şoförünün 2.500 kmlik hatası

Türk TIR şoförünün 2.500 kmlik hatası için görsel


Türkiyeden İspanyaya otomobil taşıyan Türk şoför uydudan yön bulma sisteminin azizliğine uğradı

Şimdiye kadar 300 bin kazaya sebep olan ";Küresel Yön Bulma Sistemi"nin (GPS) son kurbanı bir Türk TIR şoförü oldu. Antakyada bir nakliyat şirketinde çalışan Necdet Bakımcı, Türkiyeden yüklediği otomobilleri İspanyaya götürüyordu. GPS cihazından gideceği yolu seçti ve gaza bastı. Ancak otomobilleri teslim edeceği yer olan Cebelitarık, İngiliz toprağı olarak gözüküyordu. GPS sistemi Türk şoförü, İspanyanın güneyindeki Cebelitarık yerine İngilterenin Skegness kentindeki Cebelitarık Noktasına yönlendirince Bakımcı, yolundan 2 bin 500 kilometre saparak İngiltereye ulaştı.

Yanlış noktayı işaretledi

Varacağı noktayı ararken yolunu da şaşıran Bakımcı, 32 tonluk aracıyla yan yola sapınca sıkışıp kaldı. Skegnesste kuşları gözlemleyen Steven Humphreys ve Burgle Marsh karşılarında dev kamyonu görünce çok şaşırdı. Kamyoncunu yanına gittiklerinde Bakımcı, bozuk İngilizcesiyle Cebelitarıktaki Coral otoyolunu aradığını söyledi. İki İngilizin şaşkınlıkları iyice arttı. Türk şoför buraya kadar GPS cihazıyla geldiğini anlattı. Ancak yanlış noktayı işaretlediği ortaya çıktı. Girdiği yoldan çıkmak için tam bir saat çabalayan Bakımcı daha sonra İspanyanın yolunu tuttu.

Vatan gazetesi haberidir - 24-08-2008Yorumlar

Çok güzel bir kuş fotoğrafı. Fotoğraftaki kuşun adı Kızıl Sırtlı Örümcek Kuşudur. Ülkemizde mevsimine göre bolca bulunan bir kuş türüdür.
Siz de bu güzel duvar kağıdı ile bilgisayarınızın masaüstünü renklendirebilirsiniz. Kendinizi bu manzaranın güzelliğine kaptırıp dinlenebilirsiniz.
Birbirinden komik 4 adet kedileri konu edinmiş hareketli gifler. Sahibini kucaklayan, masaj yapan kediler
Komik Haberler kategorisindeki Türk TIR şoförünün 2.500 kmlik hatası konusunu görüntülemektesiniz.
Limonlar - Hafıza oyunu

Limonlar - Hafıza oyunu

Bu bir hafıza oyunu, hafızanızı ölçmek ve kuvvetlendirmek istiyorsanız tam size göre. Limonların sırasını hatırlamanız gerekiyor.

Haftanın Komiği Oyunlar

Temelin Hava Durumu Taşı

Temelin Hava Durumu Taşı

Hava durumunu canlı olarak gösteren taş. Temelin taşı.

Devamı... Komik Resimler

 Sayfa başına dön